ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Środa, 13.11.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 298
Piknik rodzinny z gęsiną

W dniu 9 listopada br. z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w Rypińskim Centrum Sportu odbył się zorganizowany po raz siódmy piknik rodzinny „Na Świętego Marcina najlepsza gęsina z Rypina” .
Piknik z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i organizowane jest, jako wydarzenie towarzyszące akcji Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. Podczas pikniku dla miłośników gęsi rypińskiej, która obok gęsi kołudzkiej jest jedną z najpopularniejszych ras w regionie, przygotowano szereg atrakcji. Rodzinne świętowanie przy gęsinie umilały występy dzieci, młodzieży oraz zespołów Klubu Seniora „Wrzosy” i „Srebrny Włos”. Na scenie wystąpił także zespół Bobrowiacy.
Tradycyjnie, udział w imprezie było okazją do spróbowania dań z cenionego, zdrowego i smacznego gęsiego mięsa. Potrawy, wśród których były m.in. czernina, pasztet, gęsie wątróbki i wiele innych smakołyków, przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu rypińskiego. W programie festynu znalazły się także liczne stoiska stowarzyszeń kulturalnych, a także stoiska z gęsią w tle, w tym m.in. łucznicze i pisarskie. Nie brakowało także konkursów z nagrodami dla całych rodzin, a także animacji dla najmłodszych.
Partnerami wydarzenia byli: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, Firma Cedrob S.A. oraz Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO. Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta Rypin, a współorganizatorami: Powiat Rypiński, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, Rypińskie Centrum Sportu, Rypiński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 oraz Koła Gospodyń Wiejskich.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za przybycie i wspólne, radosne świętowanie.

 

Fotorelacja na FB - Rypin-oficjalny profil miasta

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Komentarze (0)
grafika