ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Wtorek, 08.10.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 463
Bezpłatne badania kolonoskopowe

Informujemy, że w rypińskim szpitalu istnieje możliwość wykonania bezpłatnego badania kolonoskopowego w ramach Programu Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego.

Celem badania jest wykrycie zmian błony śluzowej jelita grubego: polipów – gruczolaków, czyli nowotworów we wczesnej fazie rozwoju – są to zmiany potencjalnie całkowicie wyleczalne. Usunięcie polipów jest bezbolesne. Osoby z rozpoznanymi większymi zmianami będą kierowane do ich usunięcia w warunkach szpitalnych. Dalszy nadzór odbywa się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badanie wykonuje się za pomocą kolonoskopu (giętkiego przyrządu) wprowadzonego przez odbyt do oczyszczonego jelita grubego. Badanie trwa zwykle ok. 30 minut. Po ustaleniu terminu kolonoskopii będzie udzielona dokładna instrukcja przygotowania do badania.

Badanie jest wykonywane w SP ZOZ w Rypinie przy ul. 3 Maja 2. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 54 230 87 49.

Kryteria udziału w programie:

  • · Brak objawów raka jelita grubego
  • · Wiek 50 – 65 lat, a także w określonych przypadkach:

-  od 40 roku życia, gdy w rodzinie krewny I stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) chorował/choruje na raka jelita grubego

- od 25 roku życia, gdy w rodzinie występuje zespół Lyncha (konieczne jest zaświadczenie z poradni genetycznej)

- od 20 roku życia, gdy w rodzinie występuje zespół polipowatości FAP (konieczne jest zaświadczenie z poradni genetycznej).

Kryteria wykluczenia z programu:

  • · Kolonoskopia wykonana w ciągu ostatnich 10 lat.

Profilaktyczne badanie kolonoskopowe wykonane w ramach Programu Badań Przesiewowych jest finansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Zachęcamy Państwa do skorzystania!

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Komentarze (0)
grafika