ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
podatki 2020.jpg
grafika
Wtorek, 17.09.2019
Magdalena BalińskaLiczba wyświetleń: 360
Dofinansowanie na przebudowę dróg

W dniu 10 września br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Rypin i Starostwa Powiatowego odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
W uroczystym przekazaniu udział wzięli m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka i Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau.
Nasze miasto w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymało maksymalne dofinansowanie w wysokości 80% na realizację dwóch zadań drogowych:
Przebudowa dróg gminnych nr 120605C (ul. Garncarska), 120630C (ul. Ks. Chojeckiego) i 120633C (ul. Zduńska) w Rypinie – dofinansowanie w wysokości 432 477,00 zł,
Przebudowa dróg gminnych nr 120609C (ul. Koszarowa) i 120604C (ul. Cholewińskiego) w Rypinie- dofinansowanie w wysokości 1 186 443,00 zł.
Ponadto na terenie miasta dofinansowanie w wysokości 80% otrzymała droga powiatowa nr 2118C Szafarnia-Wąpielsk-Długie-Rypin (ul. Piaski). Wartość dofinansowania to 1 023 566,00 zł.
Symboliczne czeki odebrali także wójtowie i przedstawiciele gmin powiatu rypińskiego. Łączna kwota dofinansowania dla powiatu rypińskiego i gmin wchodzących w jego skład wynosi 8 817 524,00 zł.
Dodatkowo Gmina Miasta Rypin złożyła już wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulicy Gałczyńskiego (do Cmentarza Komunalnego) z terminem realizacji w przyszłym roku.

Fundusz Dróg Samorządowych to największe w historii rządowe wsparcie na modernizację i przebudowę dróg lokalnych. Maksymalnie może wynieść 80% kosztów realizacji zadania. Celem Funduszu Dróg Samorządowych jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli. Utworzenie Funduszu ma również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ