ban-header-logo2.jpg
zaawansowane opcje wyszukiwania
                       
Podatki 2019.jpg
grafika
Poniedziałek, 08.01.2018
Marcin KowalczykLiczba wyświetleń: 552
Poszukujemy zwykłych ludzi do czynienie na co dzień rzeczy niezwykłych.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie  poszukuje osób, które w swoich sercach znajdą miejsce na jeszcze jedną miłość. Poszukujemy kandydatów  na rodziny zastępcze.

Zdarzają się sytuacje, że rodzice biologiczni nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom opieki i wychowania. Przyczyny mogą być  różne np. choroba, alkoholizm,  brak podstawowych kompetencji wychowawczych itp.

Bardzo często ostatecznym wyjściem z takiej sytuacji jest umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej.

Podjęcie się roli rodziny zastępczej jest decyzją odpowiedzialną i trudną. Jednak gdy zdobędzie się miłość i zaufanie młodej osoby - satysfakcja jest ogromna.  Dzieci te pochodzą z rożnych domów i środowisk, dlatego rodzice zastępczy powinni cechować się m.in. cierpliwością i dobrocią. Rodzina daje realną szansę na prawidłowy rozwój i odzyskanie przez dziecko poczucia bezpieczeństwa.

Rodzice zastępczy mogą być spokrewnieni z dzieckiem, gdy opieki podejmuje się ktoś z rodziny np. babcia, rodzeństwo. Często małoletni nie mają nikogo  bliskich kto mogły się nimi zająć. Wtedy pomóc mogą rodziny zastępcze, które nie są spokrewnione z dzieckiem.

Kandydaci na rodziny zastępcze muszą spełniać odpowiednie warunki m.in.:  mieć odpowiednie warunki mieszkaniowe, nie były w przeszłości karane i nie są pozbawione władzy rodzicielskiej. Rodziny przechodzą specjalne szkolenie. Rozmawia z nimi psycholog, który wystawia opinię na ich temat. Utworzonym rodzinom zapewniamy stałą pomoc koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz pomoc psychologiczną. Rodziny zastępcze otrzymują co miesiąc odpowiednie środki finansowe na utrzymanie dziecka.

Jako Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie nie kontrolujemy, ale wspieramy i towarzyszymy w ważnej roli rodzica zastępczego.

Najważniejszym warunkiem, aby pozostać rodziną zastępczą jest chęć ofiarowania dzieciom namiastki domu rodzinnego, miłości i szczęścia.

Katarzyna Bilicka, PCPR Rypin

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ